Rafał Strzelczyk

Co mają zmarszczki do wątroby? Dowiedz się jak odmłodnieć!

Co mają zmarszczki do wątroby?

W sumie mówi się o MARSkości wątroby. Brzmi jak zMARSzczki na wątrobie.

Ale na poważnie – wspólnym mianownikiem jest tu kolagen.

Zarówno komórki skóry, jak i komórki wątroby są zanurzone w tzw. “szkielecie kolagenowym”. 70% naszej tkanki łącznej to kolagen, a w oku nawet 90%.

Nasza tkanka łączna jest ważna z wielu powodów. Myślę, że najważniejsze jednak jest to, że działa ona jak swego rodzaju bufor. Co to oznacza?

Jest ona jak tymczasowy śmietnik, w którym organizm odkłada to, czego nie może wydalić na zewnątrz, a nie powinno być w organizmie. Dzieje się tak np. z naszymi kwaśnymi metabolitami, gdy dieta nie jest zrównoważona pod względem zawartości zasadowych minerałów. Przez to zbierające się metabolity powodują stopniowe zakwaszenie tkanek. Metabolity nie są też obojętne dla kolagenu i następuje jego degradacja. W ten sposób powstają nam zmarszczki zarówno na wątrobie jak i na twarzy.

Co można robić, aby temu przeciwdziałać?

 

 

Rozpocznij przygodę ze zdrowiem

zapisz się do newsletter’a i otrzymuj nasz e-magazyn nie częściej niż raz w tygodniu

Warzywa bogate w zasadowe minerały rozwiązują ten problem, ale jest jeden haczyk. Nasze ziemie uprawne są tak wyjałowione, że w porównaniu do tych sprzed ponad stu lat zawierają od dziesięciu do kilkunastu razy mniej minerałów. Odbija się to oczywiście na roślinach. Coraz częściej się zastanawiam czy jesteśmy w stanie być zdrowi tylko dzięki dobrej diecie? Czy niestety tak zepsuliśmy ten świat, że warzywa są już niewystarczające?

Co należy zrobić z mojego doświadczenia?

Dla mnie rozwiązaniem okazała się kompleksowa suplementacja witaminowa. To smutne, że musimy suplementować się, aby utrzymać zdrowie. Niestety jest to konieczne w dzisiejszych czasach, gdzie żywność nie jest już tak pełnowartościowa jak kiedyś. Dbaj o siebie.

Świadomego smacznego.

Udostępniając pomagasz mi dalej prowadzić bloga!

Podziel się tymi informacjami ze znajomymi...