Rafał Strzelczyk

Chcesz pozbyć się problemów z tarczycą? To zaskakująco proste!

Dzisiaj od rana chodzi mi po głowie jod. Czym jest jod? Jest to taki pierwiastek śladowy, o który ciężko w naszej diecie. Większość ludzi kojarzy go z tarczycą. Rzeczywiście jest tak, że jest on jej niezbędny do jej prawidłowego funkcjonowania ale

Mało kto wie że jod potrzebny jest też każdej naszej komórce.

Co więcej zapotrzebowanie naszego organizmu jest przez „autorytety medyczne” ustalone na 200 mikrogramów. Doświadczenia lekarzy sprzed 100 lat sugerują, że raczej powinno być to parę miligramów.

To mniej więcej 1000 razy większa dawka niż zalecana teraz.

Ci lekarze 100 lat temu potrafili wyleczyć choroby tarczycy przez podawanie dużych kilkudziesięcio-miligramowych dawek jodu. Co więcej (!!!) leczyli tak nie tylko niedoczynność tarczycy, której podejrzewaną przyczyną jest niedobór jodu.

 

Rozpocznij przygodę ze zdrowiem

zapisz się do newsletter’a i otrzymuj nasz e-magazyn nie częściej niż raz w tygodniu

Leczyli również nadczynność, gdzie „autorytety” sugerują nadmiar jodu jako przyczynę.

Ciekawe jest to, że medycyna akademicka leczy nadczynność i niedoczynność tym samym preparatem – sztucznie wytworzonym hormonem. Nie może przyjąć do wiadomości, że niedobór jodu jest przyczyną zarówno nadczynności jak i niedoczynności tarczycy.

W wielu artykułach popularnonaukowych możemy przeczytać, że jak mamy choroby tarczycy to powinniśmy unikać jodu. Z moich doświadczeń wynika, że jest absurdalne stwierdzenie. Znam osobiście osoby które zostały wyleczone z choroby tarczycy właśnie jodem z alg. 

Co możemy w takim razie zrobić, aby pozbyć się problemów z tarczycą? Jedzmy wodorosty. Sólmy solą himalajską. Te produkty zawierają dużo jodu. Na wakacje jedźmy nad morze, aby uzupełnić zapasy jodu w organizmie. Nie bójcie się przedawkowania jodu. Co prawda prasa popularno-medyczna straszy, ale objawy zatrucia występują przy spożyciu 3-4g jodu. Żeby to osiągnąć trzeba by było zjeść czysty odczynnik z labolatorium. W żadnym suplemencie czy jedzeniu nie jesteśmy w stanie osiągnąć takiej dawki. A i jeszcze jedno – preparaty niby „leczące” choroby tarczycy są związkami organicznymi jodu, a takie związki są toksyczne już w bardzo niskich dawkach.

Świadomego smacznego

Udostępniając pomagasz mi dalej prowadzić bloga!

Podziel się tymi informacjami ze znajomymi...